Események 2018
2018. január 23. - MURILLO Szoptató Madonna című festmény (Cigány Madonna)
Kiállítás megnyitó a Nagymegyeri VMK-ban
2018. február 12-13. - Kárpátok Opera túra Hunyadi László és A víg özvegy
2018. március 15. - 1848 - 170.jubileumi ünnepi műsorok
2018. március 16. - Almási Róbert festőművész - Tisztelet a természetnek c. kiállítása
18,00 - Nagymegyeri VMK
2018. március 25. - IV. Bartók Béla Emléknap
2018. április 05. - Szomolai Tibor - A Klán c. könyvének dedikálással összekötött bemutátója, valamint a Maffia és Politika c. előadása 17,00-kor - Nagymegyeri VMK földszinti nagyterme
2018. április 11. - Kovács-Popa Daniela és Millei Lajos előadása Novellás és versesköteteinek bemutatója
18,00-kor - Nagymegyeri VMK földszinti nagyterme
2018. április 23. - Föld Napja
Nagymegyeri VMK
2018. április 30. - május 2. - XI. Nagymegyeri Corvin Mátyás Napok
Nagymegyeri VMK, Promenád
2018. május 2. - Mátyás Corvinái kiállítás megnyitója valamint Mandics György az Academia Istropolitana című előadására az Első Pozsonyi Egyetem rejtélyeiről.
Nagymegyeri VMK 18,00 - órai kezdettel
2018. május 20. - Pünkösd üzenete - ünnepi koncert a Szent Miklós plébániatemplomban.
2018 május 20. Cseri István - megemlékezés és koszorúzás
Május 20-án megemlékezünk Cseri István egykori nagymegyeri plébánosra, akit az akkori rendszer elüldözött és Magyarországra toloncolt. Bűne az volt, hogy ellátogatott a Csehországba kitelepített nagymegyeri és izsapi emberek után akiknek lelki vigaszt és a hazaiak üdvözletét, kisebb küldeményeit vitte. Az emléktábla megkoszorúzása a vasárnapi szentmise után kb.10.30-kor kezdődik.
Pünkösd vasárnap 10.30 órakor megemlékezünk Cseri István egykori nagymegyeri lelkipásztorról, akit a kommunista rezsim üldözött és Magyarországra hurcoltatott. A megemlékezés alkalmából elhelyezzük a tisztelet és emlékezés koszorúit.
Az emléktábla leleplezése alkalmából megjelent korabeli /2008/ írások:
Cseri István esperes 1944-48 között volt Nagymegyer római katolikus esperes plébánosa. 1947-ben meglátogatta a Csehorszába deportált nagymegyeri magyar családokat, hogy lelkivigaszt nyújtson nekik. A hatalom mindezt 1948-ban megtorolta és büntetésként 1948. október 19-én kitelepítette Magyarországra, Budapestre került, ahol a Krisztus Király templom plébánosa lett. Állandó kapcsolatott tartott fenn itthon maradt, s Magyarországra telepített híveivel. Az 1956-os magyarországi forradalom és szabadságharc után letartoztatják. Hónapokig volt vizsgálati fogságban. Ez megviselte egészségi állapotát, 1959-ben, életének 56-ik évében hunyt el. A budapesti Rákoskeresztúri temetőben van eltemetve. Emlékére 2008.április 13-án, a Szent Miklós templom külső falán, emléktáblát állítatott a Nagymegyeri Kolping Szervezet, a Nagymegyeri Római Katolikus Plébánia és a Csemadok Városi Szervezete. Minden év Jópásztor vasárnap, a szentmise után a szervezetek képviselői megkoszorúzák ezt az emléktáblát.
Emléktábla Nagymegyeren Cseri István atya tiszteletére
• A Nagymegyeri Római Katolikus Plébánia a Csemadok és a Kolping Társaság helyi szervezetével közösen Jó Pásztor vasárnapján emléktáblát állított Cseri István egykori nagymegyeri plébános emlékére.
Cseri István azok közé a bátor katolikus magyar papok közé tartozott, akik követték a Beneš-dekrétumok következtében kitelepített híveiket Csehországba, hogy ott lelki vigaszt nyújtsanak nekik. A buzgó lelkipásztort kiállásáért a korabeli hatalom azzal büntette meg, hogy 1948-ban Magyarországra telepítették. Az emléktábla felszentelését ünnepi szentmise előzte meg, amelynek keretében Sztyahula László kéméndi plébános buzdította a megjelenteket a hitvallók bátor példájának követésére. Ezt követően Bíróczi István, helyi esperes-plébános felszentelte az emléktáblát, amelyet a templom oldalsó falán helyeztek el. Az emléktábla mellett emlékkönyvet is kiadtak a hitvalló lelkipásztor emlékére, amelyet Varga László tanár Bíróczi István esperes és Mikóczy Dénes alpolgármester közreműködésével állított össze.
2018. május 21. - XIII. Nagymegyeri Farkas Jenő szavalóverseny.